09.02.2014

Jak ustawić zwiastun kanału YT?

Zwiastun to pierwszy film, jaki zobaczą wszyscy nowi widzowie odwiedzający nasz kanał YT. Ma on na celu opisanie kanału i zachęcenie tychże widzów do zasubskrybowania go, a tym samym do ponownych odwiedzin.

Zwiastun kanału YT pozwala gościom dowiedzieć się, co konkretnie mogą w danym kanale znaleźć, jakie treści są w nim promowane i jakiej tematyki mogą się spodziewać. Tak więc zwiastun stanowi swego rodzaju wizytówkę kanału.

Trochę wstyd się przyznać, ale długo nie mogłam dojść, w jaki sposób można ów zwiastun wstawić na kanał. Szukałam w ustawieniach kanału, ale tam nic takiego nie było. Okazało się, że rozwiązanie jest banalnie proste.


Należy kliknąć w ikonkę ołówka zamieszczoną na stronie głównej kanału i stamtąd wybrać Edytuj nawigację po kanale.

Edytuj nawigację po kanale

Kiedy otworzy się okienko nawigacji, należy w nim włączyć widok przeglądania. Przeglądanie musi być ustawione jako włączone. Bez tego ani rusz.

Widok przeglądania jest włączony

Po wykonaniu tychże czynności reszta to tylko czysta formalność. Na stronie głównej pojawi się funkcja dodania zwiastuna oraz sekcji. Jako sekcje można ustawić np. ostatnio dodane filmiki lub popularne filmiki. Można również wybrać sposób rozmieszczenia sekcji, tzn. czy filmy będą ustawione poziomo czy pionowo. W ten sposób otrzymamy doskonale reprezentacyjną stronę główną kanału.

Strona główna mojego skromnego, acz zacnego kanału YT przedstawia się w ten oto sposób: https://www.youtube.com/user/MsIntrowertyczka. Wprawdzie nagrania nie są zbyt profesjonalne, jednak widok przeglądania samego kanału może służyć za przykład.

Jeżeli mamy swój kanał na youtube, warto poświęcić trochę czasu na pokazanie go publiczności z jak najlepszej strony. Właściwie dobrany zwiastun zaprezentuje kanał zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Zachęci potencjalnych odbiorców i przysporzy subskrybentów, co bez wątpienia przyczyni się do zwiększenia popularności kanału. Odpowiednia wizytówka to połowa sukcesu.
Share:
Introwertyczka na Bloggerze Introwertyczka na Wordpressie Introwertyczka na Weebly Introwertyczka na Facebooku Introwertyczka na Twitterze Introwertyczka na Tumblerze Introwertyczka na Youtube Introwertyczka na Pinterest Introwertyczka na We♥it Introwertyczka na Bloglovin Introwertyczka na Zblogowanych Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Pingerze Introwertyczka na Filmwebie Forum dla Ciebie Introwertyczka na Disqusie Napisz do mnie Subskrybuj blog
Kopiowanie treści jest zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.