07.02.2014

Edycja obrazków online II

To są obrazki przed i po modyfikacji na stronie dymki.com:

Chryzantema przed modyfikacją
Chryzantema przed modyfikacją

Chryzantema po modyfikacji
Chryzantema po modyfikacji

Tulipany przed modyfikacją
Tulipany przed modyfikacją

Tulipany po modyfikacji
Tulipany po modyfikacji

Niewątpliwą zaletą tej strony jest to, iż wszystkie funkcje są opisane w języku polskim. To znacznie ułatwia całą sprawę. Na stronie imgur, którą opisałam już w tym poście, brak znajomości angielskiego stanowi pewną niedogodność, zaś na dymkach ten problem nie występuje.

Domyślnie każdy modyfikowany obrazek zawiera znak wodny portalu. Aby go usunąć, należy wejść w Dodatki - Znak wodny, a następnie odhaczyć opcję znaku wodnego.

Edycja obrazków online

Aby uzyskać taki efekt rozmazania obrazu niczym przy zaawansowanym stadium AMD, trzeba wejść w Wizaż - Karykatura, wybrać rozmiar pędzla i po prostu malować aż do uzyskania zadowalającego efektu.

W momencie, gdy chcemy dodać jakiś tekst do obrazka, klikamy na Dodatki - Tekst, wybieramy czcionkę i wpisujemy dowolne słowa. Z prawej strony możemy edytować kolor, rozmiar, położenie i wyrównanie tekstu. Na samym dole sekcji Dodatki znajdują się dymki tekstowe, które możemy np. dodać do tekstu, tak jak zrobiłam to w tulipanach.

Z naszego obrazka możemy również uczynić szkic (Edycja - Szkic) oraz powielić określony jego fragment w inne miejsce (Edycja - Klonowanie).

Należy pamiętać o tym, iż zmiany zapisywane są automatycznie, można ewentualnie cofnąć je strzałką znajdującą się pod obrazkiem. Oczywiście jest dużo więcej możliwości zmian niż te, które tutaj opisałam, jednak są one dość proste do zrozumienia i odnalezienia, więc analizowanie każdej z nich z osobna raczej nie jest konieczne.

Wadą tej strony jest to, iż wprowadzone zmiany bardzo wolno się ładują, co bywa niekiedy dość irytujące. Mimo wszystko wydaje mi się, że do prostych amatorskich edycji jest ona wręcz idealna.

Zapoznaj się również z pierwszą częścią: Edycja obrazków online.
Share:
Introwertyczka na Bloggerze Introwertyczka na Wordpressie Introwertyczka na Weebly Introwertyczka na Facebooku Introwertyczka na Twitterze Introwertyczka na Tumblerze Introwertyczka na Youtube Introwertyczka na Pinterest Introwertyczka na We♥it Introwertyczka na Pinka Introwertyczka na Bloglovin Introwertyczka na Zblogowanych Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Pingerze Introwertyczka na Filmwebie Forum dla Ciebie Introwertyczka na Disqusie Napisz do mnie Subskrybuj blog
Kopiowanie treści jest zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.