Jak dodać przycisk "wróć do góry strony"?

stycznia 29, 2014
Zapewne zauważyliście na tym blogu button pomagający wrócić do góry strony. Fajny, co nie? Fajny i przede wszystkim szalenie przydatny. Głównym jego zadaniem jest to, że pomaga... wrócić do góry strony. Jak się nazywa, tak działa.


Wróć do góry strony

W jaki sposób umieścić taki button u siebie na blogu? Nic prostszego. Należy wejść na tę stronę bądź też na tę oto stronę, wybrać wzór buttona, skopiować kod, wstawić go u siebie jako HTML/JavaScript na bloggerze lub w elemencie "własny skrypt" na bloogu... i gotowe. Po wykonaniu tych kilku prostych czynności będziecie mogli cieszyć się wspaniałym przyciskiem na swoim blogu.

Wzory przycisków "wróć do góry strony"

Jeżeli nie lubicie dziwactw i kolorowych buttonów, możecie sami zrobić kotwicę HTML odsyłającą do nagłówka strony. W tym celu musicie umieścić w wyżej wymienionych elementach bardzo prosty kod, na który składają się następujące elementy: odsyłacz (a href=) do nagłówka (#header) z dowolnie wybranym opisem (np. w górę, do góry, wróć na górę strony, powrót na górę, przewiń do góry). Całość powinna wyglądać następująco:


Niektórzy piszą jeszcze w tego typu gadżecie zabierz mnie na górę, jednak wydaje mi się, że to brzmi trochę dwuznacznie i nie pasuje do bloga. No chyba, że komuś zależy na takim dwuznacznym efekcie, to wtedy już co innego.

Jeżeli żadna z dwóch powyższych propozycji wam nie odpowiada, bo np. buttony niegustowne, a zwykły tekst mało oryginalny, to jest jeszcze trzecie rozwiązanie. Na tymże blogu również jest podany prosty kod do wstawienia przycisku z innymi jego wzorami. Jednak owe wzory sprawdzą się raczej na blogu z jasnym tłem, na ciemnym tle prezentują się dość mizernie, takie jest przynajmniej moje odczucie.

No cóż, to by było na tyle w temacie przycisków prowadzących do góry. Życzę powodzenia w ich wstawianiu. :-)
2013 © Introwertyczka w sieci. Obsługiwane przez usługę Blogger.