28.12.2013

Wyszukiwane słowa kluczowe

Nie jest tajemnicą, że każdy szuka w internecie czego innego. Ile ludzi, tyle charakterów, tyle potrzeb i zainteresowań. Oczywiście najprościej znaleźć to, czego szukamy, przez wyszukiwarkę google. Moje zacne blogi również leżą w kręgu zainteresowań tejże wyszukiwarki, więc dość często zdarza się, że internauci po wpisaniu określonych fraz wchodzą na któryś z nich.

Dzięki opcji źródła ruchu sieciowego znajdującej się w sekcji statystyka mogę dowiedzieć się, czego konkretnie owi internauci u mnie szukają i dzięki jakim słowom kluczowym wchodzą.

Źródła ruchu sieciowego

Mogę również ustalić najczęściej używane słowa kluczowe dzięki narzędziom dla webmasterów.

Otwórz narzędzia dla webmasterów

Po otwarciu narzędzi dla webmasterów wchodzę w panel konkretnej witryny, klikam na ruch związany z wyszukiwaniem, a następnie otwieram wyszukiwane hasła. Tam zmieniam datę na jak najstarszą po to, aby mieć lepsze rozeznanie i dokładniejsze wyniki.

Wyszukiwane hasła

Zgodnie ze źródłami ruchu sieciowego najciekawszych rzeczy goście szukają na blogu z opowiadaniami. Prawdziwą furorę robią dupy, atrakcje, wiosenne libacje. No cóż, niektórym najwyraźniej tylko jedno w głowie. Wiele osób ciekawi również fakt, czy jest takie imię dziewanna. Wychodzi więc na to, że wg google jestem specjalistką od imion oraz dup i wiosennych libacji.

Jeśli wziąć pod uwagę narzędzia dla webmasterów, robi się jeszcze ciekawiej. Przez ostatnie trzy miesiące jednym z najczęściej wpisywanych haseł było: mrówki sprzątają teren wokół swojego mrowiska. I prawidłowo, swój teren trzeba sprzątać. W końcu właściciele posesji też muszą zamiatać i odśnieżać chodnik wokół niej. To prawo zapewne zostało zaczerpnięte właśnie z życia mrówek. Tym oto sposobem stałam się blogerką-biolożką. 

Inne wyszukiwane hasła to: żyj mocno oraz opowiadania basi. Nie, nie mam na imię basia.

Trochę inaczej sprawa przedstawia się, jeśli chodzi o blog z wierszami. Tutaj bardzo często szukaną frazą jest nick blogerki, która kiedyś zostawiła komentarz pod jednym z moich wierszy. Oprócz tego ostatnimi czasy prawdziwym przebojem są prawa ironii losu, jak również wiersze na fb. No tak, kto by tam czytał wiersze sam dla siebie, wszak liczą się tylko takie, którymi można podzielić się na fb. Takie mamy czasy... ironiczne.

Ponadto z narzędzi dla webmasterów wynika, że w ciągu ostatniego miesiąca jednym z najczęściej wyszukiwanych haseł było pikpik (zachowana pisownia oryginalna), zaś w ciągu ostatnich trzech miesięcy - m.in. wiśta i yt. Wiersze na fb zajęły drugie miejsce, prawdziwy hit.

Jeśli chodzi o ten blog, to zszokowało mnie, że niektórzy wpisują takie frazy jak: introwertyczko ekshibicjonistki (?!?), popularne nisze na bloga (dobrze, że nie popularne klisze na bloga), tubienie dziekuje (bardzo słusznie, nie ma co się bawić ciągle w jakąś kulturę osobistą, albo w używanie polskich znaków).

No cóż, każdy stara się znaleźć to, co jest mu w danej chwili potrzebne. Ja nikogo nie oceniam, nawet tych, którzy szukają popularnych niszy i wierszy na facebook. Co najwyżej mogę sobie pomyśleć, że stracili tylko czas wchodząc na mój blog, bo nic takiego u mnie nie ma.
Share:
Introwertyczka na Bloggerze Introwertyczka na Wordpressie Introwertyczka na Weebly Introwertyczka na Facebooku Introwertyczka na Twitterze Introwertyczka na Tumblerze Introwertyczka na Youtube Introwertyczka na Pinterest Introwertyczka na We♥it Introwertyczka na Bloglovin Introwertyczka na Zblogowanych Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Pingerze Introwertyczka na Filmwebie Forum dla Ciebie Introwertyczka na Disqusie Napisz do mnie Subskrybuj blog
Kopiowanie treści jest zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.