01.12.2013

Pole wymagane nie może pozostać puste?

Ostatnimi czasy do gadżetów oferowanych przez usługę blogger wkradł się drobny błąd. Polega on na tym, iż niektórych gadżetów nie można dodać do układu bez uprzedniego wstawienia tytułu. Dotyczy to m. in. obrazów i popularnych postów. W momencie, kiedy zechcemy dodać taki niezatytułowany gadżet do układu bloga, wyświetli się taki oto komunikat:

Pole wymagane nie może pozostać puste

Jest to dość irytujące, gdyż, jak wiadomo, nie zawsze chcemy mieć tytuł np. przy każdym zdjęciu zamieszczonym w pasku bocznym. W sytuacji, gdy mamy pokaźną liczbę obrazów, wstawianie nad każdym tytułu, niekiedy wydaje się być irracjonalne i mija się z celem. Jak możemy sobie z tym poradzić?

Pewne forum przedstawia rozwiązanie, które nie sprawdza się na wszystkich szablonach. Np. na moim kompletnie nie zdało egzaminu i pozostawiło tytuł bez zmian. 

Odkryłam za to banalnie prosty i niezwykle skuteczny sposób na uporanie się z tym problemem. Tenże sposób nie wymaga wpisywania żadnych kodów ani dodawania czegokolwiek do CSS. Po prostu wystarczy wejść w szablon bloga, później w edycję kodu HTML, przejść do widżetu, którego tytuł chcemy usunąć, a następnie w kodzie tego widżetu odnaleźć znacznik <h2>. Jak już wspominałam w tymże poście, ów znacznik <h2> jest odpowiedzialny właśnie za tytuł widżetu. Poszukiwany przez nas fragment kodu będzie wyglądał mniej więcej tak:


Po odnalezieniu powyższego fragmentu, należy go po prostu wykasować. Wówczas tytuł danego widżetu w magiczny sposób zniknie, a tym samym nasz problem zostanie rozwiązany. 

Osoby początkujące, nieobeznane jeszcze z bloggerem, mogą mieć trudności z prawidłowym określeniem nazwy widżetu. Aby odnaleźć nazwę jakiegoś widżetu, należy wybrać go z układu bloga, najechać na jego link, dotrzeć do końca tegoż linku i właśnie tam, na samym końcu, będzie nazwa widżetu, którą należy wybrać w sekcji edytowania kodu HTML. Dla popularnych postów nazwa ta będzie brzmieć np. PopularPosts1, PopularPosts2, dla obrazów - Image1, Image2, Image3 itd.

Jak się okazuje, w bloggerze niekiedy dla skomplikowanych problemów, istnieją bardzo proste rozwiązania.
Share:
Introwertyczka na Bloggerze Introwertyczka na Wordpressie Introwertyczka na Weebly Introwertyczka na Facebooku Introwertyczka na Twitterze Introwertyczka na Tumblerze Introwertyczka na Youtube Introwertyczka na Pinterest Introwertyczka na We♥it Introwertyczka na Bloglovin Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Pingerze Introwertyczka na Filmwebie Forum dla Ciebie Introwertyczka na Disqusie Napisz do mnie Subskrybuj blog
Kopiowanie treści jest zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.