28.10.2013

Jak dodać przyciski społecznościowe?

Przyciski społecznościowe (social buttons, follow buttons) są niezwykle przydatne, gdyż urozmaicają wygląd bloga oraz pozwalają czytelnikom na szybkie dotarcie do naszych stron społecznościowych. A niekiedy w ogóle na jakiekolwiek dotarcie do naszych stron społecznościowych.

Skąd wziąć przyciski społecznościowe? Najlepiej z tej oto strony. Wybieramy określony zbiór ikon społecznościowych i po najechaniu na konkretną ikonkę ukazuje się w prawym górnym rogu napis PNG, wystarczy w niego kliknąć i skopiować adres.

Przykładowy zbiór ikon społecznościowych


Jeżeli nie odpowiada nam rozmiar ikonki, klikamy w nią i ukazuje się strona z różnymi rozmiarami tejże ikonki. Klikamy w rozmiar umieszczony pod napisem PNG i kopiujemy adres. Później ów adres (img src=) wystarczy dopasować do adresu naszej strony społecznościowej (a href=), dodać tytuł wyświetlany po najechaniu na obrazek (title=) oraz tekst alternatywny (img alt=). Dwa ostatnie elementy pomagają w pozycjonowaniu obrazka, o czym już wspominałam w tymże poście.

Przyciski społecznościowe na blog

Jeżeli jesteście trochę leniwi i nie chce wam się tworzyć przycisków albo zwykłe statyczne ikonki wam nie wystarczają i wolelibyście bardziej fikuśne, możecie skorzystać z gotowych kodów. Znajdują się one m. in. na tej stronie.

Przykłady funkcjonowania tego rodzaju przycisków społecznościowych możecie sprawdzić na tym blogu oraz na moich pozostałych. I nie dajcie się nabrać na kody do przycisków, które zostawiają jakieś linki w prezencie (tak jak te). Buttony z linkami gratis wyglądają bardzo nieestetyczne i osłabiają pozycję naszego bloga w wyszukiwarce google.
Share:
Introwertyczka na Bloggerze Introwertyczka na Wordpressie Introwertyczka na Weebly Introwertyczka na Facebooku Introwertyczka na Twitterze Introwertyczka na Tumblerze Introwertyczka na Youtube Introwertyczka na Pinterest Introwertyczka na We♥it Introwertyczka na Bloglovin Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Pingerze Introwertyczka na Filmwebie Forum dla Ciebie Introwertyczka na Disqusie Napisz do mnie Subskrybuj blog
Kopiowanie treści jest zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.