28.09.2013

Zgłaszanie treści do google

W poprzednim poście powiedzieliśmy sobie o tym, w jaki sposób można wypozycjonować blog w wyszukiwarce google. Dziś niejako ciąg dalszy tego tematu. Powiemy sobie, jak bezpośrednio zgłosić treść bloga do google.

 1. Najpierw należy zalogować się na swoje konto google. Tylko wtedy będzie można korzystać z narzędzi dla webmasterów.
 2. Jeżeli blog jest nowy, dopiero co powstał, jego istnienie można zgłosić pod tym adresem.
 3. W sytuacji, gdy istnieje potrzeba usunięcia danego adresu z wyników wyszukiwania (np. adresu konkretnego postu, na który wchodzi mnóstwo przypadkowych ludzi), można to zrobić na tej stronie.
 4. Jeżeli blog ma niską pozycją w wyszukiwarce, można skorzystać z narzędzia "pobierz jako google". W tym celu należy wejść w narzędzia dla webmasterów
  Narzędzia dla webmasterów w bloggerze
  Narzędzia dla webmasterów w bloggerze
  Później wejść w panel konkretnej witryny, wybrać z tegoż panelu INDEKSOWANIE, a następnie kliknąć właśnie w "pobierz jako google". Po wykonaniu tych czynności wystarczy już tylko postępować wg wskazówek (Pobierz - Prześlij do indeksu).
 5. Aby ustawić lokalizację geograficzną dla docelowych użytkowników, należy wejść w panel wybranej witryny i kliknąć w opcję "ustawienia witryny"
  Ustawienia witryny w narzędziach dla webmasterów

  Po wybraniu wyżej wymienionej opcji powinno się ukazać takie oto okienko:
  Docelowa lokalizacja geograficzna

  Oczywiście w zaznaczonym na screenie miejscu zmieniamy kraj na Polskę. Wszak w Polsce mieszkamy, więc bloga również tworzymy dla Polaków. :-) Jeżeli wszystko zrobiliśmy prawidłowo, po chwili powinniśmy otrzymać wiadomość na temat zmiany lokalizacji.
To by było na tyle, jeśli chodzi o podstawowe możliwości oferowane przez narzędzia dla webmasterów. Prawidłowe korzystanie z nich, jak również stosowanie wcześniejszych porad, z pewnością poprawi pozycję bloga w wyszukiwarce google.
Share:
Introwertyczka na Bloggerze Introwertyczka na Wordpressie Introwertyczka na Weebly Introwertyczka na Facebooku Introwertyczka na Twitterze Introwertyczka na Tumblerze Introwertyczka na Youtube Introwertyczka na Pinterest Introwertyczka na We♥it Introwertyczka na Bloglovin Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Pingerze Introwertyczka na Filmwebie Forum dla Ciebie Introwertyczka na Disqusie Napisz do mnie Subskrybuj blog
Kopiowanie treści jest zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.