06.09.2013

Skąd pobrać szablon na blog?

Niekiedy bywa tak, iż proste szablony oferowane przez serwis blogowy po prostu zaczynają nam się nudzić lub przestają spełniać nasze oczekiwania. W takiej sytuacji dobrym wyjściem jest poszukanie w sieci nowego szablonu, który sprosta stawianym przez nas wymaganiom i będzie dla bloga najodpowiedniejszy.

Należy bardzo uważać na nowe szablony, gdyż niektóre z nich mogą podstępnie generować reklamy, np. w postaci linków w postach. Wspominałam już o takim zjawisku w tym oto wpisie. Nie chcę być źle zrozumiana - odnośnik do szabloniarni dodany do bloga jest w porządku, w końcu skądś ów szablon został pobrany, nieuczciwe jest tylko podstępne dodawanie odnośników w treści posta. Wygląda to tak, jakby autor bloga te strony z odnośników promował, a on może być Bogu ducha winny i nawet nie wiedzieć, że coś zostało dodane do jego bloga w ramach nadprogramowej szablonowej niespodzianki.

Zazwyczaj przy szukaniu danego elementu poleca się korzystanie z google, jednak w przypadku szukania szablonu nie jest to dobra metoda. Nie polecam, a nawet odradzam dobierania szablonu przy pomocy google. Jeżeli wpiszecie w wyszukiwarkę hasła: "szablony blogspot", "szablony na blogspot", "szabloniarnia", to wyskoczą wam strony z szablonami pasującymi do blogów nastolatek - z elfami, księżniczkami i wampirami. Zaś jeśli postanowicie podejść do sprawy bardziej światowo i wpiszecie "template blogger", wyskoczy wam mnóstwo stron, z których niektóre do poszczególnych szablonów dodają gratis wyżej wspomniane reklamy w postach. To, że dana strona znajduje się wysoko, nie znaczy, że na 100% jest najlepsza. Popularność nie zawsze jest synonimem jakości. Często najsłynniejsze szabloniarnie stanowią jedynie zbieraninę szablonów z innych stron, nie zawsze dobrze działających.

Jak zatem znaleźć najlepszą szabloniarnię? Moim zdaniem najskuteczniejszym sposobem jej znalezienia jest sprawdzenie, skąd pobierają szablony inni blogerzy. Najlepiej tacy, po których od razu widać, iż mają jako takie pojęcie na temat blogowania. Banał? Banał, ale działa.


Skąd pobrać szablon na blog?


W tym poście pragnę polecić wam kilka stron z szablonami, które wydają mi się być najbardziej godne uwagi:
 • soratemplates.com - strona zawierająca mnóstwo przepięknych szablonów: do wyboru, do koloru. Często pojawiają się na niej nowe szablony, więc nie można narzekać pod tym względem na nudę.
  Sinensis na blogu

  Techy na blogu

  Winters na blogu
 • templateism.com - szablony nowoczesne, zaawansowane, bardzo profesjonalne. No i przy okazji darmowe. :)
  Manual na blogu
 • templatezy.com - strona, która podobnie jak wyżej wymieniona, zawiera mnóstwo przepięknych nowoczesnych i zaawansowanych szablonów. No i darmowych oczywiście.
  Sleek Gallery na blogu
 • seobloggertemplates.com - strona z mnóstwem subtelnych delikatnych szablonów, które bez wątpienia stanowić będą doskonałą ozdobę dla bloga.
  Flow na blogu
 • themexpose.com - niezwykły zbiór fantastycznych szablonów, przy których zmięknie każde blogowe serce.
  Feminist na blogu
 • newbloggerthemes.com - często aktualizowana strona zawierająca wręcz ogrom szablonów: wszelkiego typu, wszelkiej maści, wszelkiego rodzaju. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.
  Shortnotes na blogu

  Nucleare na blogu

  Highwind na blogu

  Classic Chalkboard na blogu
 • blogtemplate4u.com - funkcjonująca już od paru ładnych lat strona stanowiąca zbiór niezwykle oryginalnych szablonów.
  Big Tree - tekstura
 • templatesblock.com - strona niestety od połowy 2014 roku nie była aktualizowana, jednakże pozostało na niej bardzo dużo ładnych szablonów. 
  Grunge Floral na blogu
 • bthemez.com - strona stosunkowo młoda, powstała niecały rok temu. Niemniej jednak dobrze rokuje na przyszłość.

O tym, jak wybrać szablon i w jaki sposób dopasować go do określonego rodzaju bloga, możecie przeczytać tutaj.
Share:
Introwertyczka na Bloggerze Introwertyczka na Wordpressie Introwertyczka na Weebly Introwertyczka na Facebooku Introwertyczka na Twitterze Introwertyczka na Tumblerze Introwertyczka na Youtube Introwertyczka na Pinterest Introwertyczka na We♥it Introwertyczka na Bloglovin Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Google+ Introwertyczka na Pingerze Introwertyczka na Filmwebie Forum dla Ciebie Introwertyczka na Disqusie Napisz do mnie Subskrybuj blog
Kopiowanie treści jest zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.